Zdrowe przysmaki w grupie młodszej

Tematem kompleksowym w czwartym tygodniu września w grupie młodszej była Jasień w sadzie i ogrodzie. W ramach zajęć maluchy wraz ze średniakami poznały owoce i warzywa rosnące w sadzie i przydomowych ogródkach. Podczas tygodniowego cyklu dzieci zaznajomiły się również z  wartościami odżywczymi poszczególnych warzyw i owoców oraz poznały ich znaczenie dla naszego zdrowia, a także dowiedziały się jak ważna jest prawidłowa i zbliansowana dieta jako profilaktyka w okresie zwiększonego ryzyka na zakażenia i zachorowania. Zwieńczeniem tematyki były zajęcia kulinarne podczas których przedszkolaki wykonały zdrowszą wersję ulubionego przysmaki dzieci – nutelli. Nasza była bez zbędnego cukru i tłuszczów utwardzonych, gdyż wykonana tylko z dwóch składników: bananów i ciemnego kakao. Przed przystąpieniem do zajęć dzieci oczywiście starannie umyły ręce oraz zaznajomiły się z zasadami bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego (wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej). Kiedy nasz krem czekoladowy był już zmiksowany nasi milusińscy samodzielnie smarowali wafelki oraz ze smakiem pałas

zowali zdrową i pełną witamin przekąskę.

 

Michaela Sigmund-Lasak