Dzień z teatrem

Wczoraj nasze przedszkole wybrało się do świetlicy w Zabełkowie, gdzie czekał na nas przepiękny występ grupy teatralnej. Aktorzy w bardzo zabawny sposób przenieśli dzieci do świata przygód Sierotki Marysi. W zaczarowanym lesie Marysia wraz pieskiem o imieniu Gasio i krasnoludkiem wybrała się do Królowej Tatry w celu odzyskania swoich gąsek porwanych przez lisa, spotykała kolejno bohaterów różnych baśni: Kopciuszka, Kota w butach, Czerwonego Kapturka, którzy pomagali jej podczas wędrówki. Dzieci zrozumiały, że należy pomagać sobie nawzajem, być dobrym, uczynnym, a szacunek do innych jest jedną z najważniejszych wartości. Aktorzy swymi występami wywołali uśmiech na twarzach naszych podopiecznych. Po przedstawieniu został zorganizowany konkurs plastycznych, dla dzieci, którego zadaniem było narysowanie ulubionej postaci z baśni. Spotkanie udało się zorganizować dzięki współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzyżanowicach wraz ze świetlicami w Zabełkowie i Chałupkach oraz KGW Chałupki.
Bardzo dziękujemy!

Marta Nawrocka