Wycieczka Przedszkolaków z Zabełkowa do Tworkowa: Niezapomniana Przygoda Pełna Odkryć i Wrażeń!

2 października przedszkolaki z Zabełkowa wyruszyły na niezapomnianą wycieczkę do malowniczej miejscowości Tworków. To wyjątkowe wyjście przyniosło dzieciom wiele radości, a jednocześnie stanowiło ciekawą lekcję historii, kultury i przyrody. Głównym punktem programu wycieczki było odwiedzenie wozowni Ruin Zamku w Tworkowie. To miejsce, które skrywa historię wielu pokoleń i zachwyciło naszych małych odkrywców. Dzieci miały okazję poznać fascynującą historię zamku, zobaczyć ruiny, które kryją tajemnice minionych wieków, oraz odkryć uroki tej przepięknej okolicy. Wizyta w wozowni była prawdziwym czasem podróży w przeszłość, a przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowieści przewodnika. Kolejnym niezwykłym punktem programu była wystawa z okazji 100-lecia zjednoczonego łowiectwa. Organizowana wspólnie przez Zarząd Okręgowy Katowice – koła łowieckie Rejonu Rybnickiego Polskiego Związku Łowieckiego oraz Gminę Krzyżanowice, ta wystawa była pełna interesujących informacji i pięknych eksponatów związanym z historią i tradycjami łowieckimi. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jak ważne jest ochrona przyrody i szacunek dla zwierząt. Wystawa ta na pewno pozostawiła trwałe wrażenia w sercach naszych małych gości. Wizyta w Tworkowie była również okazją do kontaktu z przyrodą. Dzieci miały możliwość spacerować po malowniczym parku, obserwować rośliny i ptaki, a także uczyć się szanować otaczającą przyrodę. To ważne lekcje o odpowiedzialności za naszą planetę, które pozostaną w pamięci dzieci na długo. Przedszkolaki odwiedziły także Gminny Zespół Oświaty oraz Gminny Ośrodek Kultury. To wspaniałe miejsca, w których mogły dowiedzieć się o lokalnym życiu społeczności i aktywności kulturalnej. Dzieci miały możliwość podziwiania prac artystycznych i poczuć atmosferę kultury na własnej skórze. Wycieczka do Tworkowa była nie tylko źródłem wiedzy, ale również doskonałą okazją do integracji i zabawy. Dzieci spędziły razem czas, dzieląc się wrażeniami i emocjami. To także ważny aspekt rozwoju społecznego naszych przedszkolaków. Wracając do Zabełkowa, nasi mali odkrywcy mieli pełne serca wrażeń i wspomnień. Ta wycieczka była niezapomnianym doświadczeniem, które połączyło zabawę z nauką i pozwoliło dzieciom lepiej zrozumieć otaczający świat. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tego wspaniałego wyjścia, które na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.