O przedszkolu

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabełkowie jest placówką z oddziałami szkolnymi oraz oddziałem przedszkolnym.

W obecnym roku szkolnym do oddziału przedszkolnego uczęszcza 50 wychowanków.

Nasza placówka zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która w swoją pracę z Państwa dziećmi wkłada wiele trudu, zaangażowania oraz ogromne serce. Nasi nauczyciele to osoby kreatywne, profesjonalne oraz pełne pasji. Codziennie starają się by pobyt w przedszkolu był nie tylko frajdą i zabawą, ale także ekscytującym przeżyciem związanym z odkrywaniem świata, obcowaniem ze muzyką, zdrowym i aktywnym wypoczynkiem, nauką oraz możliwością intensywnego rozwoju Państwa dziecka we wszelkich aspektach.

Kadra pedagogiczna:

Dyrektor – mgr Anna Kubica

Wicedyrektor  – mgr Katarzyna Niewęgołowska

wychowawca gr starszej, nauczyciel języka niemieckiego – mgr Anna Nowak

wychowawca gr młodszej – mgr Alicja Brych

nauczyciel grupy popołudniowej – mgr Marta Nawrocka

specjalista neurologopeda – mgr Renata Golec

nauczyciel języka angielskiego – mgr Wioletta Regulska 

nauczyciel religii – mgr Dariusz Wierzgoń

Pracę opiekuńczo-wychowawczą nauczycieli wspierają z dużym zaangażowaniem pracownicy obsługi. To oni codziennie dbają o pyszne śniadania i obiadki dla naszych dzieciaków, o pełne brzuszki naszych milusińskich, czyste i ciepłe sale, a także piękne i bezpieczne obejście naszego przedszkola oraz ogrodu z placem zabaw.

Pracownicy obsługi:

kucharka – Joanna Gliśnik

pomoc kuchenna – Iwona Smołka

sprzątaczka – Irena Płaczek, Daniela Smołka

intendentka/pomoc do dzieci w grupie młodszej – Beata Płaczek

pomoc do dzieci w grupie starszej – Teresa Fidler


 NASZE GRUPY PRZEDSZKOLNE

GRUPA STARSZA– wychowawca: pani Anna Nowak

Witamy wszystkich w naszej grupie starszaków. W tym roku jest nas  25. Nie jest to Nasz pierwszy rok w przedszkolu. Dla niektórych z Nas będą to jednak ostatnie miesiące pobytu w naszej placówce przed przekroczeniem szkolnych murów. Mamy nadzieję, ze będzie to rok pełen niesamowitych wrażeń, wspaniałych chwil, który na długo zapadnie w pamięci nas wszystkich. U „starszaków” jest już trochę bardziej „na poważnie”, ale nie brakuje również tych chwil „z przymrużeniem oka”. Nauka i pobyt w przedszkolu wszak powinien być przede wszystkim dobrą zabawą! Na zajęciach rozmawiamy o wielkich problemach małego człowieka, tych ważnych i ważniejszych. Doskonalimy swoje umiejętności matematyczne, wszak jest ona królową wszystkich nauk oraz rozwijamy naszą wyobraźnię (nie tylko tę wybujałą) i kreatywność. Odkrywamy fascynujący świat wokół nas, badamy go oraz eksplorujemy wszystkimi zmysłami. Lubimy myśleć i dumać o różowych obłoczkach oraz istotnych sprawach dla dużego Przedszkolaka. Uczymy się już pisać, liczyć i czytać!
Ale przede wszystkim cieszymy się każdą wspaniałą wspólnie spędzoną chwilą. Będziemy wzorem dla naszych młodszych kolegów z grupy maluszków oraz pokażemy im, że w pobyt w przedszkolu jest PRAWDZIWĄ FRAJDĄ!!

GRUPA MŁODSZA  – wychowawca: pani Alicja Brych

Witamy w naszej najmłodszej przedszkolnej grupie. Jest nas  25  również. Dla większości z nas jest to pierwszy rok pobytu w przedszkolu. Mimo, iż niektóre maluszki miały nieco płaczliwe wejście do grupy, to  nie straszne nam nowe wyzwania i przygody! Każde zajęcia są dla nas fascynującą przygodną i podróżą w nieznane. Codziennie uczymy się czegoś nowego oraz nabywamy różnorodnych sprawności i umiejętności Małego Przedszkolaka. Poznaliśmy już wielu kolegów i koleżanek, również ze starszej grupy oraz nawiązaliśmy swoje pierwsze przyjaźnie. Uwielbiamy bawić się w kąciku kuchennym, wcielać się w kierowców ogromnych tirów lub wspaniałych budowniczych, wznosząc konstrukcje z klocków. Codziennie z niecierpliwością czekamy na zabawy w ogrodzie, a po nich na pyszny obiadek, przy którym nie grymasimy, tylko ze smakiem zjadamy wszystko z talerzyków, aż nam się „uszy trzęsą”.


Michaela Sigmund-Lasak