Dzień Mamy i Taty

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też co roku w naszym przedszkolu nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Matki i Ojca. Z tej właśnie okazji 19 maja odbyła się uroczysta akademia. Pani Dyrektor Anna Kubica serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych składając serdeczne życzenia z okazji Dnia Rodziny. Dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny. Swój występ rozpoczęły maluszki, były wiersze, piosenki, tańce oraz życzenia dla kochanych rodziców. Następnie grupa starszaków pod kierunkiem pani Anny Nowak zaprezentowała teatrzyk pt.; „Mała Syrenka”. Starszaki wyrazili swoją wdzięczność i miłość w specjalnej piosence. Akcentem humorystycznym był wiersz „Rodzice”.  Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca.

Marta Nawrocka