Przedszkolaki z Zabełkowa na Wędrówce po Meandrach Odry w Poszukiwaniu Jesieni.

Jesień to magiczny czas roku, kiedy przyroda obdarza nas swoimi najpiękniejszymi kolorami. W Przedszkolu w Zabełkowie postanowiliśmy wykorzystać tę okazję, aby w pełni cieszyć się urodą jesieni. Dlatego wraz z naszymi przedszkolakami wyruszyliśmy na niezwykłą wędrówkę po Meandrach Odry, aby odkryć wszystkie jej uroki. Meandry Odry to obszar o niezwykłej urodzie, który w szczególny sposób prezentuje swoje piękno w okresie jesiennym. Smyki i Bystrzaki nie mogli się doczekać, aby wyruszyć na tę ekscytującą przygodę. Z wygodnymi butami i ciepłymi kurtkami, byli gotowi na odkrywanie jesieni w pełni. W trakcie naszej wędrówki po Meandrach Odry, dzieci miały okazję zbierać barwne liście, gałązki i orzechy. Dla najmłodszych uczestników tej wyprawy, to była prawdziwa skarbnica przyrody. W trakcie spaceru, nasi przedszkolacy ćwiczyli umiejętność rozpoznawania kształtów, kolorów i faktur. Roślinność i drzewa w Meandrach Odry dawały mnóstwo materiału do nauki. Dzieci z zapałem zbierały różne liście, porównywały ich kształty i kolory, a także wykorzystywały je do tworzenia prostych kompozycji artystycznych. Nasza wędrówka po Meandrach Odry nie tylko pozwoliła dzieciom odkryć piękno jesieni, ale również dostarczyła niezapomnianych wspomnień. Dzieci miały okazję do radosnego biegania po kolorowych liściach, słuchania szumu wiatru w drzewach i podziwiania odbicia jesieni w wodzie rzeki. Wędrówka po Meandrach Odry to nie tylko spacer, to przygoda, która na długo pozostanie w sercach naszych przedszkolaków. Dzięki takim wyjątkowym doświadczeniom dzieci uczą się szacunku do natury i zdobywają wiedzę, która pomoże im kształtować ekologiczne wartości przez całe życie.