Wycieczka do Urzędu Gminy

9 maja wybraliśmy się z grupą starszaków do Urządu Gminy w Krzyżanowicach. Na miejscu czekał na nas słodki poczęstuinek. W imieniu wójta Grzegorza Utrackiego małych gości przywitali zastępca wójta Wolfgang Kroczek oraz sekretarz gminy Małgorzata Krzemien. Dzieci dowiedziały się się od pani sekretarz m.in. o tym, kim jest i co robi wójt gminy oraz jakie sprawy można załatwić w urzędzie. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania. Szczególne zainteresowanie wzbudziła mównica w sali obrad oraz zawieszone w gablotach sztandary. Mieliśmy okazję zobaczyć także gabinet samego wójta. Tam największy zachwyt wzbudził ogromny zegar. Po odwiedzinach w siedzibie gminy, udaliśmy się w dalszą podróż – by zwiedzić ruiny pałacu oraz park w Tworkowie. Na zamku pokonaliśmy kilkanaście schodów, aby wspiąć się na szczyt pałacowej wieży, gdzie podziwialiśmy panoramę Tworkowa i okolic. Następnie udaliśmy się do przypałacowego parku. Podczas spaceru dzieci mały okazję powspinać się i pozjedżać ze zjeżdżalni. Wyjazd był bardzo ciekawy i udany!

Marta Nawrocka