Walentynki w grupie młodszej

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.

Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.

Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.

A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję”

14 lutego był dla maluszków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się czerwonymi guzikami, piórkami, brały udział w konkurencji balonowej oraz piórkowej. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka i czekoladowe serduszko milka. Dzień Walentynowy w grupie maluszków z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

Anna Nowak