w świecie muzyki

I tydzień lutego w grupie starszej upłynął przy dźwiękach muzyki, która towarzyszyła przedszkolakom podczas codziennych zajęć. W ramach tematu kompleksowego „W świecie muzyki” dzieci miały nie tylko okazję rozwijać swoją wrażliwość muzyczną poprzez różnorodne formy muzyczne takie jak: taniec, śpiew, zabawy rytmiczne, słuchanie muzyki i grę na instrumentach, ale również poprzez obcowanie z różnorodnymi gatunkami muzyki klasycznej i rozrywkowej. Starszaki dowiedziały się także co to jest filharmonia, a nawet same zorganizowały w sali kasę biletową, w której każdy starszak miał okazję zakupić bilet ( a także przy okazji rozwijać swoje kompetencje w zakresie posługiwania się monetami:). Dzieci wykonały w ramach pracy plastycznej swoją partyturę. Jednakże muzyka to nie tylko instrumenty. Starszaki muzyki poszukiwały także w przyrodzie, podczas spacerów oraz „grając” na różnorodnych niecodziennych przedmiotach. Zwieńczeniem tygodniowych zajęć  była wizyta w przedszkolu pani organistki Iwety Farana, która nie tylko w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o muzyce, ale również dała wspaniały koncert!!! Pani Iweta również w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przeczytała naszym milusińskim wiersze z kanonu polskiej literatury dziecięcej. Serdecznie dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu! Zapraszamy na fotorelację z całego tygodnia 🙂