W świecie liter – uczymy się zdalnie

Pierwszy tydzień naszej nauki zdalnej po świętach wielkanocnych w grupie starszaków upłynął na kształtowaniu umiejętności  i sprawności niezbędnych do nauki czytania i pisania. We wtorek dzieci z gr starszej bawiąc się rymami i głoskami oraz rozwiązując rebusy, rozwijały swój słuch fonemowy, konieczny podczas nauki czytania. Przedszkolaki rysowały także swoje wspomnienia z Poniedziałku Wielkanocnego. Środa była dniem rozwijania sprawności manualnych. Kreśliliśmy szlaczki w liniaturze oraz kształtowaliśmy sprawność palców i rąk lepiąc z plasteliny. Jednak największym wyzwaniem okazała się nauka wiązania sznurowadeł! Nasi starszacy poradzili sobie z nią doskonale! Teraz już potrafimy sami wiązać piękne kokardki 🙂 W czwartek poznaliśmy nową literkę: „Z,z”. Tego dnia nie tylko wyszukiwaliśmy przedmioty na „z” w najbliższym otoczeniu, ale także sami wymyślaliśmy jak najwięcej słów rozpoczynających się na „z”. W piątek wykorzystując jedną z ulubionych zabawek wszystkich dzieci – czyli klocki „kodowaliśmy na dywanie”. Będąc w przedszkolu bawiliśmy się w „kodowanie na dywanie” używając do tego specjalnych plansz i kubeczków oraz innych pomocy. Pozostając w domu przy użyciu klocków również świetnie bawiliśmy się zachowując zasady „kodowania”.  Starszaki bezbłędnie przestrzegały każdego z warunków budowania wieży! Oczywiście podczas całego tygodnia nie zabrakło wielu innych zadać i ćwiczeń w naszych kartach pracy oraz zabaw muzycznych i piosenek.

Jak zawsze bardzo dziękuję pracę oraz zaangażowanie podczas całego tygodnia, a także za wszystkie nadesłane zdjęcia oraz filmiki. Zapraszam na fotorelację 🙂

Michaela Sigmund-Lasak