Światowy Dzień Wody

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, była to doskonała okazja do rozmów z przedszkolakami nt znaczenia wody w naszym życiu. Starszaki tego dnia podczas zajęć dowiedziały się skąd się bierze woda na ziemi, oraz iż dzielimy ją na słodką zdatną do picia oraz słoną, niezdatną. Przedszkolaki również poszukiwały największych zbiorników wodnych na globusie. Dzieci dowiedziały się jak bardzo jest nam potrzebna woda do codziennego życia. Temat ten był również doskonałą okazją do zabaw matematycznych oraz pantomimicznych. Pani Michasia przygotowała również dla starszaków doświadczenie obrazujące dzieciom, ile wody można zmarnować poprzez niezakręcony kran, (od tego dnia wszystkie starszaki pamiętają o tym, by dokręcać kurki:) natomiast pani Karolina wraz z Antonim przynieśli hydrożelowe kulki i zaprezentowali wszystkim ich właściwości. Zapraszamy na fotorelację z  tego dnia 🙂