Światowy Dzień Ptaków

22 października w ramach Ogólnopolskiego Programu Kraina Muzyki „ Dźwięki Przyrody” maluszki obchodziły w piątek Światowy Dzień Ptaków. Dzień ten został poświęcony tematyce ptaków oraz dokarmiania ich w czasie pory roku jaką jest zbliżająca się zima. Dzieci poznały przeróżne nazwy gatunków ptaków, ale najbardziej przypadała im do gustu papuga o nazwie Skrzypaczka. A dlaczego? Gdyż to właśnie ona odwiedziła tego dnia salę maluszków i była prawdziwym oczkiem w głowie każdego dziecka. Dzięki uprzejmości państwa Darda mogliśmy gościć i poznać dwie papużki, które umilały nam pobyt w przedszkolu swym pięknym śpiewem. Może z pewnością stwierdzić iż bardzo im się u nas podobało bo im my byliśmy głośniejsi tym papugi bardziej śpiewały. Po prostu udzielała im się aura przedszkola 😊

Anna Nowak