Pszczółki wokół nas

Od kilku dni sala starszaków zamieniła się w małą krainę miodu i pszczół. Na lampach wiszą pszczółki, na drzewie wisi ul, w kąciku przyrody znajduję się dużo kwiatów i stoją słoiki z przeróżnymi rodzajami miodu.  Dzięki uprzejmości pana Bartosza Chrysteczko, mamy w naszym kąciku prawdziwe „miodowe” skarby. To te skarby stały się okazją do tego, aby przyjrzeć się tematu miodu i pszczół jeszcze bardziej. I dlatego w ostatnim dniu kwietnia tata Mai, pan Bartosz odwiedził nasze przedszkole i przedstawił dzieciom najważniejsze zagadnienia dotyczące życia pszczół i innych owadów. Dzieci słuchały naszego gościa z wielkim zainteresowaniem. Pan Bartosz, opowiadał o istotnych informacjach dotyczących pszczół, o ich ogromnym znaczeniu w środowisku oraz o tym jak krok po kroku powstaje miód. Mogliśmy zobaczyć między innymi pierzgę, pyłek pszczeli i kit pszczeli, przyniosiony przez gościa. Dzieci miały okazję również obserwować zdjęcia i filmiki z życia owadów udostępnione i pokazane przez tatę Mai. Z zainteresowaniem zadawały pytania i brały również udział w degustacji miodów, a było ich nie mało. Poznaliśmy między innymi takie smaki miodu jak: lipowy, gryczany, wielokwiatowy, mniszkowy i rzepakowy. Po bardzo interesujących zajęciach, dzieci otrzymały upominki w postaci odznaki „znawcy owadów”, a same wręczyły gościu laurkę . Jeszcze raz podziękowały za miód ciesząc się już na kolejną degustację w przedszkolu. Teraz miodu nam nie brakuje, oby tylko brzuszki nie urosły nam tak jak Kubusiowi Puchatkowi.