Przegląd Młodych Talentów w Tworkowie

W pierwszym dniu przeglądu, w środę 10 maja, swoje umiejętności zaprezentowali na scenie tworkowskiego Centrum Kultury tancerze i recytatorzy. W tym dniu młodych artystów oceniało jury, w skład którego weszli eksperci z tych dziedzin: Agnieszka Winiarczyk (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej), Elżbieta Bedrunka (pedagog, polonistka, obecnie na emeryturze) oraz Małgorzata Dziedzic (choreograf, instruktorka tańca). Wyróżnione „talenty” zaprezentują się 14 maja szerszej publiczności w koncercie galowym przy zamku w Chałupkach, podczas majowego pikniku pn. „Majówka z historią w tle”. Nasze przedszkole reprezentowała grupa młodsza w układzie tanecznym „I like you” oraz grupa starsza w „Szalony Rock and Roll” na dywanie Tuputan. Natomiast wiersze recytowali Emilia Kupka „Bosa Osa” oraz Amelia Piontek „Czekoladki dla sąsiadki”