Poznajemy pracę pisarza

10 października nasze przedszkole odwiedziła Pani Agnieszka Drobny – wszystkim dobrze znana lokalna pisarka, a prywatnie babcia Paulinki ze starszaków. Pani Agnieszka przybliżyła naszym przedszkolakom pracę pisarza. W bardzo ciekawy sposób opowiadała jak to w głowie rodzi się pomysł, który następnie przelany na papier tworzy kolejne strony opowiadania lub wersy wiersza. Pani Drobny wspominała również czasy, gdy swoje literackie dzieła pisała na starej maszynie do pisania, a następnie oddawała do drukarni, z kolei teraz pisze już na komputerze, a gotowe teksty przesyła mailem lub na pendrive. Oczywiście nie obyło się bez przeczytania fragmentu jednej z bajek, które wyszły spod pióra Pani Agnieszki. Nasi milusińscy słuchali z uwagą i zachwytem. Na zakończenie spotkania Pani Drobny podarowała nam specjalnie napisany na ten okazję wiersz, który następnie dzieci zabrały do domu,  by wspólnie przeczytać z rodzicami. Serdecznie dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu, i życzymy Pani Agnieszce dużo kreatywnych pomysłów i jeszcze wielu tak wspaniałych osiągnięć literackich.