Poznajemy literę „O”

W miniony piątek grupa starszaków rozpoczęła swoją przygodę z alfabetem. W świat literki „o” wprowadziła nas „Okrągła piosenka” Przedszkolaki poznały znaczenie określeń „optymita”, „optyk”, a także co znaczy „nosić różowe okulary”.  Rozwiązywały zagadki, dzieliły wyrazy na sylaby oraz głoski. Dowiedziały się również, że jest to samogłoska.  W dalszej części naszych zabaw były ćwiczenia ruchowo-słuchowo-wzrokowe. Przedszkolaki obserwowały jak wygląda literka, którą właśnie poznawali i w jaki sposób należy ją pisać. Dzieci porównywały również wielkość liter małej i wielkiej. Odtwarzały literkę kreśląc ją w powietrzu a potem uczyły się polisensorycznie kreśląc literę „o” na tacy z mąką w rytm piosenki. Układały guziki na literce oraz używały kreatywnych drucików.  Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak mój skosztować pyszny okrągły plasterek zielonego ogórka 🙂 Teraz rodzice mogą się swobodnie bawić z dziećmi w domu nowo poznaną literką. Wszystkim życzymy wesołej zabawy.