Pieczemy ciasteczka i przedszkolna wigilijka

Kilka dni temu w przedszkolu zapachniało świętami, cynamonem i pyszną polewą czekoladową – ponieważ zaczęliśmy pieczenie świątecznych ciasteczek . Przygotowania rozpoczęły się od poznania składników, które są potrzebne do zrobienia ciasta. Każdy przedszkolak miał szansę spróbować swoich sił kulinarnych. Dzieci z radością pomagały wychowawcy w przygotowaniu, dodając składniki i mieszając je ze sobą. Wspólne pieczenie było przyjemną zabawą, a jeszcze przyjemniejsza była dekoracja kolorową posypką i kokosem oraz oczywiście na samym końcu degustacja. W następnym świątecznym tygodniu natomiast miała miejsce wspólna wigilia dzieci z personelem przedszkola. Dzieci przed zjedzeniem obiadu wspólnie się pomodliły i przy dźwiękach kolęd zajadały wigilijny obiad. Na końcu raz jeszcze wszyscy życzyliśmy sobie wesołych świąt.