Pasowanie na Żaczka Przedszkolaczka

15 listopada odbyła się, dla niektórych naszych wychowanków pierwsza, ważna uroczystość przedszkola  – Pasowanie na Żaczka Przedszkolaczka Przedszkola Publicznego im. Kubusia Puchatka w Zabełkowie. Tego dnia oficjalnie do grona naszej przedszkolnej rodziny przyjęliśmy 16 dzielnych Żaczków Przedszkolaczków: 8 dziewczynek oraz 8 chłopaków. Od samego rana czuć w powietrzu było atmosferę wyczekiwania. Wszyscy elegancko ubrani po śniadanku w sali grupy młodszej powitaliśmy najważniejsze osoby dla naszych milusińskich, czyli mamusie i tatusiów. Naszą uroczystość rozpoczęliśmy pokazem tanecznym, za który zebraliśmy wiele gromkich braw. Jako, że żadna uroczystość nie może obyć się bez muzyki, również na naszej jej nie zabrakło. Wspólnie z rodzicami uczestniczyliśmy w zabawach muzycznych, a na zakończenie nawet rodzice zagrali dla nas koncert. Nie ukrywamy, że spisali się rewelacyjnie jako przedszkola orkiestra – Brawo dla nich!! Po części muzyczno-artystycznej przyszła pora na tą oficjalną czyli pasowanie. Zarówno my, jak i nasi rodzice złożyliśmy uroczystą przysięgę podczas ślubowania, następnie nasza pani Dyrektor każdego z nas pasowała na Przedszkolaka dotykając naszego prawego ramienia specjalnym ołówkiem. Był to bardzo emocjonujący dla nas moment 🙂 Po pasowaniu otrzymaliśmy od pani Dyrektor gratulacje oraz pamiątkowy dyplom. Naszym rodzicom z dumy i przyjęcia, aż łezka zakręciła się w oku. Wszystkim uczestnikom tego ważnego wydarzenia serdecznie dziękujemy za udział oraz wspólną zabawę.

 

Wychowankowie oddziału II, wraz z wychowawczynią.