Nasze zabawki – uczymy się zdalnie gr młodsza

W ostatnim tygodniu maja tematem głównym były nasza własne zabawki. Skupiliśmy się na ich różnych rodzajach oraz na tym co ciekawego można z nimi zrobić. W pierwszym dniu zgromadziliśmy wszystkie nasza pluszaki i to właśnie z nimi spędziliśmy czas. Poznaliśmy historię pluszowego misia, oglądaliśmy bajkę o najbardziej popularnym misiu „Misiu Uszatku”, segregowaliśmy misie ze względu na ich wielkość i braliśmy udział w zabawach tanecznych z naszymi misiami. Drugi dzień tygodnia poświęcony był naszym kredkom. Słuchaliśmy popularnej piosenki „Kolorowe kredki” poznaliśmy na podstawie prezentacji jak powstaje kredka, układaliśmy je od najmniejszej do największej i odwrotnie i wykonywaliśmy karty pracy, w których potrzebne nam były właśnie kredki. Na koniec tworzyliśmy dzięki pustym rolką po papierze toaletowym ciekawe pojemniki na kredki i wykonywaliśmy czapeczki przypominające kształt kredki. W kolejnym dniu skupiliśmy się na naszych autkach i lalkach. Chłopaki oglądali prezentację o rodzajach samochodów, a dziewczynki prezentowały swą kolekcję lalek. Pokazywały jak się o nie troszczą i o nie dbają. Rozwiązywaliśmy w tym dniu również ćwiczenia kształtujące naszą spostrzegawczość oraz ćwiczyliśmy motorykę dłoni. W czwartek wszystko kręciło się wokół puzzli. Pokazywaliśmy nasze kolekcje puzzli oraz te, które lubimy najbardziej układać. Oglądaliśmy również puzzle „Alfabet” i naszym zadaniem było odnalezienie pierwszej literki naszego imienia. Projektowaliśmy również swoje własne puzzle malując swój ulubiony wzór. W ostatnim dniu bawiliśmy się naszymi piłkami i klockami. Od samego rana ćwiczyliśmy z naszą piłką kształtując naszą sprawność ruchową. Robiliśmy ciekawe ćwiczenia z pomocą naszej piłki. Robiliśmy również z tym dniu ciekawe budowle z naszych klocków i też je sortowaliśmy ze względu na kolor: czerwone, zielone, niebieskie, żółte. Rysowaliśmy po śladach kształt piłki i na koniec dnia czyli podsumowaniem całego tygodnia było odpowiednie opisanie naszych kącików zabaw.

Cały tydzień był bardzo owocny z zdjęcia, które są wspaniałym dowodem tego jak pięknie pracujecie 🙂

Anna Nowak