Międzynarodowy Dzień Puzzli w grupie starszej

Układanie puzzli to świetna zabawa, która posiada wiele walorów edukacyjnych. Starszaki dowiedziały się między innymi tego, że zabawa z puzzlami to nie tylko taka zwykła zabawa. Dzięki niej rozwija tak zwaną zdolność analizy i syntezy wzrokowej, czyli rozkładania całości na poszczególne elementy i ponownego składania ich w całość. Ponadto zabawa puzzlami stymuluje rozwój mózgu, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Buduje wiarę we własne możliwości, trenuje pamięć i rozwija manualnie. Układanie puzzli daje dziecku poczucie, że coś tworzy, ponieważ z rozsypanych elementów, które osobno nic nie przedstawiają, powstaje nagle spójny obraz. W tym dniu nie da się ukryć wszystko kręciło się wokół puzzli. A kolekcja puzzli z bajek Disneya stała się nie tylko okazją do porozmawiania o puzzlach lecz także o przypomnieniu sobie i opowiedzeniu o bajkach Disneya oglądanych przez dzieci.