Międzynarodowy Dzień Popcornu w grupie starszej

18.01.2021r. dzieci z grupy grupy starszaków świętowały pewien nietypowy dzień, swoje święto obchodził POPCORN. Starszaki dowiedziały się, że są trzy główne rodzaje kukurydzy, a pionierami w degustowaniu jej w wersji prażonej są rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej – Indianie. Podczas zabawy badawczej dzieci sprawdzały właściwości fizyczne ziarna kukurydzy oraz gotowego już „popcornu”. Sokole oczy badały ich wielkość, kształt, zapach, twardość itd., po czym wspólnie wyciągali wnioski. Po serii zabaw dydaktycznych nadszedł czas na upragnioną degustację. Nasi milusińscy mieli okazję skosztować tradycyjnego popcornu, karmelowego oraz czekoladowego. Aby umilić dzieciom tę chwilę, sala starszaków zamieniła się w „salę kinową”, a przedszkolaki w widzów. Wtedy popcorn smakuje najlepiej. Miłe wrażenia zostały w pamięci, a pamiątką z tego dnia był bałwanki wypełnione po brzeg popcornem.

Michaela Sigmund-Lasak