Międzynarodowy Dzień kropki w grupie młodszej

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia organizowanych jest wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Dzień ten inspirowany jest książeczką pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.  Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość dzieci oraz zachęcać ich do tworzenia.

Również w grupie młodszej nie zabrakło tego nie wielu zabaw pobudzających twórczość i kreatywność. Sala maluchów na ten dzień cała została przyozdobiona kolorowymi kropkami, co wywołało szeroki uśmiech na twarzy naszych milusińskich. Również wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w kropki czy to te nadrukowane na koszulce, czy naklejone i dumnie prezentowały wszystkich swój „kropkowy” ubiór. Podczas zajęć dzieci obejrzały krótki animowany film nt. historii małej Vashti, a następnie poprzez zabawy z kolorowymi piłeczkami dzieci nie tylko utrwalały kolory oraz umiejętność przeliczana, ale także kształtowały kompetencje pracy zespołowej. W drugiej części zajęć maluchy podzielone na zespoły wykonały grupowe prace plastyczne inspirowane kropkami. Powstała m.in: piękna tęcza z korkowych stempelków, jesienne drzewo przyozdobione stemplami z rolek oraz kolaż ze stempli wykonanych folią bąbelkową, na którym następnie nakleiliśmy pszczółki. Zwieńczeniem całodziennych zabaw była mini sesja zdjęciowa z wykorzystaniem kropkowej ramki. Zapraszamy na fotorelację.

 

Michaela Sigmund-Lasak