Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

Obchody Międzynarodowego Dnia Języków Obcych stały się już tradycją w Przedszkolu Publicznym im. Kubusia Puchatka w Zabełkowie. Nasze przedszkolaki na co dzień już od wielu lat uczą się zarówno języka niemieckiego, jak i angielskiego, a jak wiadomo wczesna nauka języków obcych owocuje w późniejszych latach, kompetencjami komunikacyjnymi oraz możliwością sprawnego porozumiewania się z przedstawicielami różnorodnych narodowości. Dzień Języków Obcych  to nie tylko zabawy w języku angielskim i niemieckim, ale również doskonała okazja do kształtowania wśród najmłodszych poszanowania wobec osób innej kultury oraz odrębności etnicznej i językowej. W tym roku obchody tego dnia w naszej placówce zostały zorganizowane w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową im. Józefa Rymera w Zabełkowie. 30 września br. przedszkolaki wybrały się, na zaproszenie swoich starszych kolegów e szkoły, na przedstawienie w języku angielskim i niemieckim. Pani Weronika Ramik, nauczyciel języka angielskiego oraz pani Gabriela Wiśniowska, nauczyciel języka niemieckiego przygotowały wraz  z uczniami III i IV SP mini inscenizacje znanych bajek. W języku angielskim dzieciaki obejrzały bajkę pt. „Alladin’s lamp”, natomiast w języku niemieckim bajki pt. „Hänsel und Gretel”, a także „Dornröschen”. Nasi najmłodsi byli zachwyceni talentem aktorskim oraz znajomością języków obcych swoich starszych kolegów, a także piękną scenografią i strojami. Podczas wizyty w szkole nie zabrakło również wspólnych zabaw i piosenek angielskich oraz niemieckich.