Marchewkowy Dzień

Pierwszy tydzień października był tygodniem wyjątkowym- pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Poznały również zalety i walory marchewki, mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy: że marchewka jest bardzo zdrowa, zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Ten „bardzo zdrowy dzień pomarańczowy” wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, pracami plastycznymi oczywiście o marchewce, chrupaniem surowych marchewek oraz wykonaniem surówki z marchewki z dodatkiem jabłka. Dzięki takim działaniom dzieci rozwijają u siebie zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.