Majowa łąka – uczymy się zdalnie zajęcia popołudniowe

 

Kochani

Przez ostatnie dwa tygodnie spotkań zdalnych w ramach zajęć popołudniowych poznawaliśmy przyrodę  maja , który  kojarzy się nam wszystkim z najpiękniejszym miesiącem . Kwiaty, soczysta zieleń traw, słoneczna pogoda, lekki ciepły wiatr to dla większości z nas myśli związane z łąką. Łąka jest bardzo interesującym środowiskiem przyrodniczym. Dzięki wspaniałej współpracy z rodzicami ,dzieci miały możliwość w czasie prezentacji multimedialnych  poznać  „co w trawie piszczy” , dowiedziały się, że mieszkańcami łąki są liczne zwierzęta, głównie owady oraz pająki. Na łące rosną również kwiaty – maki, chabry, mniszki, stokrotki i wiele innych. Poznały również  ptaki, które można spotkać podczas spaceru na łące.  Na zakończenie wspólnych  działań dzieci potrafiły wykorzystać swoją wyobraźnię do utworzenia własnej majowej łąki  angażując się w szereg prac plastyczno- konstrukcyjnych.

Drodzy  RODZICE

Mimo, że czas trudny,ale dzięki wspaniałej współpracy wykorzystujemy go do rozwijania Waszych pociech. To wspaniałe podłoże do kiełkowania kreatywności, umiejętności planowania własnych działań czy własnego rytmu dnia.

Dziękuję, za Wasze zaangażowanie, wsparcie i  miłe słowa. Bez Was nie osiągnęlibyśmy tak wiele. Fotorelacja przestawia wspólne dokonania.

Pozdrawiam

Rita Wieczorek