Koktajl szpinakowy

W drugim tygodniu października tematem kompleksowym w grupie starszej była „Książka kucharska prosto z natury”. Dzieci poznały nie tylko wartości odżywcze i właściwości oraz wykorzystanie poszczególnych warzyw i owoców, ale przede wszystkim zdobyte wiadomości wykorzystały w praktyce komponując składniki do koktajlu podczas piątkowych zajęć kulinarnych. Nasz koktajl był nietypowy, ponieważ do jabłek i bananów, które starszaki samodzielnie pokroiły dodaliśmy solidną garść szpinaku. Zielony dodatek sprawił, że nasz koktajl miał nie tylko piękny głęboki kolor zieleni, ale przede wszystkim był bardzo zdrowy i pyszny. Dzieci ze smakiem kosztowały nowego przysmaku i niemal każdy starszak prosił o dwie lub trzy dokładni! Mamy nadzieje, iż przepyszny zielony koktajl na stałe zagości w naszym przedszkolnym menu.