Język migowy

Komunikacja jest niezwykle istotną częścią naszego życia codziennego, jednakże dla osób z niepełnosprawnością słuchową język mówiony jest niedostępny, zatem język gestów – język migowy jest alternatywną formą porozumiewania się. Naszych przedszkolaków staramy się uczyć poszanowania i tolerancji wobec innych już od najmłodszych lat. Dlatego też 22 października nasze przedszkole odwiedziła pani Agnieszka – surdopedagog, która przeprowadziła z naszymi milusińskimi lekcję języka migowego. Przedszkolaki dowiedziały się jak gestem powiedzieć: mama, tata, dziękuję, do widzenia, kocham, dziecko. „Miganie” tak bardzo spodobało się naszym dzieciom, które w mig załapały podstawowe gesty i już pod koniec spotkania mogliśmy „zamigać” proste zwroty i zdanie 🙂 Pani Agnieszce bardzo serdecznie dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu.