Jesteśmy Polakami – zajęcia w grupie starszej

Święto 11 Listopada jest doskonałą okazją, żeby zapoznać naszych najmłodszych z symbolami narodowymi. W minionym tygodniu podczas zajęć grupa starszaków utrwaliła znaczenie naszych symboli narodowych – godła, flagi oraz hymnu. Dzieci poznały także wybrane legendy polskie – legendę o Warsie i Sawie oraz Czarnej i Białej Wisełce. Podczas zajęć zobaczyły prezentację multimedialną na temat „Polska moja Ojczyzna”, poprzez którą zostały zapoznane z mapą konturową Polski, odnalazły na niej stolicę Polski, a także wskazały region w którym mieszkamy. Starszaki wraz z grupą młodszą wybrały się do szkoły na wystawę poświęconą stanowi wojennemu oraz historii naszego kraju. W piątek 10 listopada dzieci uczestniczyły w corocznej akcji „Cała szkoła do hymnu” i wraz uczniami ze szkoły o godz. 11.11 uroczyście odśpiewały 3 zwrotki hymnu polskiego pamiętając o zachowaniu postawy powagi i godności.

Michaela Sigmund-Lasak