Jesienna szaruga – zajęcia w grupie młodszej

W drugim tygodniu listopada tematem kompleksowym w grupie młodszej była jesienna szaruga. W tym tygodniu maluszki i średniaki poznawały składniki listopadowej pogody, obserwowały aktualną pogodę za oknem lub podczas spacerów oraz skrupulatnie uzupełniały kalendarz pogody. W czwartek 9 listopada zostały zorganizowane zajęcia sensoryczne z wodą. Przedszkolaki poznały obieg wody w przyrodzie i dowiedziały się sąd bierze się deszcz. Podczas eksperymenty z wykorzystaniem pary wodnej dzieci miały okazję zaobserwować zjawisko skraplania się wody. Podczas zabaw badawczych nasi milusińscy określali, które przedmioty toną. Aby lepiej przygotować się na deszczowe dni maluszki oraz średniaki zbadali, które tkaniny i materiały sprawdzą się idealnie podczas deszczu, a które przemokną. Z ogromnym zaciekawieniem przedszkolaki obserwowały również „magiczne papierowe kwiaty”, które w zetknięci z taflą wodą pięknie rozwijały swoje płatki. Najlepszym punktem zajęć była jednak zabawa sensoryczna z wykorzystaniem talerzyków z wodą, podczas której dzieci w rytm muzyki wykonywały odpowiednie ruchy. Na zakończenie dnia maluszki wraz z średniakami miały okazję eksperymentować z farbą podczas zabaw plastycznych „mokre w mokre” obserwując w jaki sposób farba rozpływa się na mokrej kartce oraz jak mieszają się barwy. zapraszamy na fotorelację z tego dnia.