Gogoterapia

Dogoterapia jest metodą wspomagającą działania rehabilitacyjne oraz terapeutyczne, w której biorą udział odpowiednio przeszkolone psy. Najczęściej wykorzystywana jest przy rehabilitacji osób niepełnosprawnych, ale można ją również stosować na zajęciach z dziećmi zdrowymi. Dogoterapia pozwala przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie i przytulanie się. Pomaga też kształtować orientację w schemacie własnego ciała i poznawać budowę zwierzęcia. Takie działania stymulują kilka zmysłów jednocześnie: słuchu, wzroku i dotyku. W poniedziałek 3.06. nasze przedszkole odwiedzili Pani Mirka i Pan Sławek ze swoimi psami. Berni i Lucky to psy terapeutyczne z którymi na co dzień pracują Pani Mirka oraz Pan Sławek. My dowiedzieliśmy się w jaki sposób i komu pomagają pieski. Mieliśmy okazję zobaczyć jak się pielęgnuje psa- czyści się mu ząbki oraz czesze. Ponadto Berni zaskoczył nas swoimi umiejętnościami matematycznymi. Każdy mógł pogłaskać pieska oraz go nakarmić. Mamy nadzieję, że Berni i Lucky wkrótce znów nas odwiedzą.