Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w języku polskim i niemieckim

„Święta z kolędą- Weihnachten mit Weihnachtsliedern”, pod takim tytułem odbył się 13 grudnia w Centrum Kultury w Tworkowie 13. Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w języku polskim i niemieckim. Wszystkich gości, licznych uczestników konkursu i ich opiekunów powitała dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek, natomiast cały przegląd poprowadziła Sabina Ciuraszkiewicz.
Organizowany przez Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki przegląd cieszy się niezmienną popularnością. Wzięły w nim udział zespoły wokalne, duety, soliści z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, ze świetlic oraz kół DFK w Krzyżanowicach i Tworkowie.

Występy dzieci i młodzieży oceniało jury: Zuzanna Ortmans – muzykolog oraz Jan Goldman – muzyk, opiekun chóru parafialnego. Jurorzy zgodnie chwalili bardzo dobre przygotowanie, a niejednokrotnie wyjątkowe zdolności młodych śpiewaków. Docenili także dobór repertuaru, który zawierał wiele ciekawych i mało znanych utworów świątecznych, zarówno polskich jak i niemieckich. Nasze przedszkole reprezentowali: Emilia Chrysteczko, Wiktoria Wileczelek, Gabriel Besz, Emilia Kupka, Martyna Fila oraz Oliwia Wolnik.