Figury geometryczne – starszaki

W ostatnim tygodniu lutego w grupie starszaków wszystko kręciło się wokół kształtowania kompetencji matematycznych. Cały tydzień bowiem poświęciliśmy figurom geometrycznym, które tak naprawdę otaczają nas wszędzie. Są ukryte we wszystkich przedmiotach, które nas otaczają i tak naprawdę nie potrzeba żadnej szczególnej nauki, aby dzieci je poznały. Wystarczy zwracać na nie uwagę i nazywać je podczas zabaw i codziennych czynności. I tak właśnie przez cały tydzień braliśmy udział w aktywnościach, mających na celu poznanie i utrwalanie figur geometrycznych. W poniedziałek poznaliśmy kwadrat, we wtorek trójkąt, w środę koło, w czwartek prostokąt, a piątek poświęciliśmy na ich utrwalaniu. Przez cały tydzień świetnie się bawiliśmy bo między innymi układaliśmy kontury figur za pomocą guzików, szukaliśmy rzeczy podobnych do danej figury, dopasowywaliśmy kształty, „łowiliśmy” zakrętki w kształcie koła wg polecenia nauczycielki i wiele, wiele innych ciekawych zabawach dzięki, którym bez problemu jesteśmy w stanie nazwać daną figurę.

 

Anna Nowak