Festiwal Piosenki Niemieckiej dla przedszkolaków

W tegorocznym, siódmym Festiwalu Piosenki Niemieckiej Kinderliederfestival, zorganizowanym przez Przedszkole w Tworkowie, wzięła udział przedszkolaki z gminy Krzyżanowice oraz zaprzyjaźnionych przedszkoli z Raciborza. Na scenie tworkowskiego Centrum Kultury 27 kwietnia wystąpiło 10 grup, prezentując piosenki w języku niemieckim. Dzieci, pod kierunkiem swoich nauczycieli, bardzo starannie przygotowały się do występów, wzbogacając je układami choreograficznymi i barwnymi strojami. Wszystkie grupy zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz pucharami, dyplomami i zabawkami. Cały Festiwal prowadzony przez dyrektor Przedszkola w Tworkowie Beatę Bobrowską oraz nauczycielkę Barbarę Kasza przebiegał w sympatycznej i radosnej atmosferze. Dużo radości i pozytywnych emocji dostarczyły dzieciom i gościom występy iluzjonisty. Należy dodać, że możliwość występów zwiększa motywację do nauki języków obcych, warto walczyć z tremą i prezentować własne umiejętności, gdyż z pewnością zaowocuje to w przyszłości wymiernymi korzyściami. Nasze przedszkole reprezentowały Oliwia Wolnik i Martyna Fila z grupy starszej 🙂