Dzień Pluszowego Misia w grupie młodszej

Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Maluszki również uczcili ten dzień w swoim przedszkolu. „Pluszowy miś”, „Jadą, jadą misie” to tylko niektóre z utworów, które dziś zabrały naszych przedszkolaków do opływającej miodem, misiowej krainy.” Dzieciom została zaprezentowana historia pluszowego misia, który od ponad 100 lat jest ulubieńcem i towarzyszem nie tylko najmłodszych. Kolejnymi przygotowanymi atrakcjami były zabawy z chustą animacyjną, zabawa ruchowa przy znanej wszystkim piosence „ Stary niedźwiedź mocno śpi” a także wykonywanie wspólnie z misiami różnorodnych zadań. Dzieci pełne radości, czerpanej ze wspólnej zabawy, z wielkim zainteresowaniem obejrzały także krótki film prezentujący etapy powstania misia. Już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia. Najważniejszy, główny cel imprezy- wspólna, zgodna zabawa- został osiągnięty.

Anna Nowak