Dzień Kota w grupie starszej

W grupie starszaków obchodziliśmy nietypowe święto – „Dzień kota”. W tym dniu dzieci upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół za pomocą „kocich opasek”.
Następnie oglądały ilustracje przestawiające różne koty, zapoznały się ze sposobem pielęgnacji oraz poznały kocie ciekawostki. Rozwiązywały zagadki – „Z jakiej bajki jest ten kotek?”, wykonywały różne zadania takie jak: picie mleczka z miseczki jak kotki, kotek łapie myszkę, przeliczanie i karmienie kotka rybkami. Tworzyły  również prace plastyczne – „Koty o zachodzie słońca”. Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym
z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.

Marta Nawrocka