Dzień Kota w grupie starszej

16 lutego obchodziliśmy nietypowe święto – „Święto kota”. W tym dniu wszystkie starszaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: przyszły ubrane w kocich kolorach oraz założyły „kocie maski”. Następnie dzieci oglądały prezentację, dzięki której poznały wiele ras kotów, poznały zwyczaje kotów, czego nie lubią, a za czym wprost przepadają. Poznały również dzikie koty. Prezentacja miała na celu sprawdzenie ile dziecko zapamiętało gdyż kolejnym zadaniem było odpowiadania na pytania  zadawane przez nauczyciela. Każde pytanie było numerowane i kiedy dziecko odpowiednio na nie odpowiedziało mogło nakarmić kotka zabierając rybkę z cyfrą jaka odpowiadał numeru pytania. Dzieci zapoznały się również ze sposobami pielęgnacji kotów oraz kolorowały kolorowankę kota w wersji 3d.  Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach  o kotach, zabawy z kotami– paluszkami, które dzieci same wykonały oraz rozwiązywały zagadki – „Z jakiej bajki jest ten kot?” Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. To był bardzo udany dzień, za który otrzymaliśmy dyplomu znawców kotów. A na koniec dnia gościliśmy prawdziwego kota przyniesionego przez panią Michaelę, który pomimo tego iż był czarny, nie przyniósł nam pecha.

Anna Nowak