Dzień Kota w grupie starszej

17 lutego w grupie starszaków obchodziliśmy Dzień Kota. Tego dnia dzieci poznały Prawa Zwierząt oraz dowiedziały się, że nasi mali czworonożni przyjaciele również posiadają emocje i uczucia, które należy szanować oraz potrzeby. Przedszkolaki poznały zasady opieki i pielęgnowania domowników – kotów. Miały okazję zobaczyć różnorodne kocie akcesoria: drapak, zabawki, miseczki, szczotkę do sierści itp. Oczywiście nie zabrakło kocich zabaw takich jak: Złap myszkę – zabawa zręcznościowa z wełną, wyścigi rzędów w kolorowaniu kotka  i  tradycyjna zabawa Uciekaj myszko do dziury. Starszaki miały także okazję gościć w swojej sali tego dnia wyjątkowego gościa, kocurka pani Michasi, Lucka. Kociakowi bardzo spodobała się nasza przedszkola sala, chętnie zwiedzał jej zakamarki. Jak przystało na prawdziwego pieszczocha, był zachwycony kiedy dzieci głaskały i drapały go po grzbiecie i za uszkiem. Za co odwdzięczyły się mruczeniem. Dzień ten był doskonałą okazją do nauki szacunku wobec zwierząt dla naszych najmłodszych, a kocie odwiedziny wprawiły nas w radosny nastrój do końca dnia.