Dzień Jeża w grupie młodszej

Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach, dlatego maluszki włączyły się w obchody tego nietypowego święta. Podczas zajęć przedszkolaki miały możliwość poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku. Była to również świetna okazja do uświadomienia milusińskim, co zagraża tym zwierzętom i jak można im pomóc. Przedszkolaki wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach. Układały puzzle, wykonywały różne zadania matematyczne i sprawnościowe, szukały ukrytych jeżyków oraz wykonywały pracę plastyczną z plasteliny i makaronu. Poznały również historię jeżyka „Kolczatka”, który szukał mieszania na zimę. To był istnie brązowo- jeżowy dzień.

Anna Nowak