Dzień Jabłka w grupie maluszków

28 września obchodziliśmy „Dzień Jabłka”. Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Dzieci poznawały jabłka i ich odmiany. Nie obyło się bez kształtowania pojęć matematycznych z wykorzystaniem naturalnych okazów jabłuszek. Maluchy chętnie rozpoznawały i określały kształt, zapach, kolor, smak. Ponadto, wzbogacały swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, tych smacznych owoców, a także poznały możliwości przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy. Istotą tematyki, było także zwrócenie uwagi na spożywanie jabłek po uprzednim ich umyciu, a nawet obraniu ze skórki. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, tańce oraz zagadki. Wiele emocji dostarczyły dzieciom konkurencje zręcznościowe i ćwiczenia ruchowe. Podsumowanie dnia było wyjątkowe – smakowanie deseru z jabłuszek oraz pysznych racuchów przygotowanych przez nasze panie z kuchni.

Marta Nawrocka