Dzień Górnika

W pięknych, galowych strojach górnicy zaproszeni na naszą uroczystość z okazji swojego święta, oglądali występy artystyczne przygotowane przez przedszkolaków. Dzieci prezentowały przed górnikami nie tylko swe umiejętności wokalne i recytatorskie ale również i taneczne. Na zakończenie uroczystości dzieci odśpiewały tradycyjne Sto Lat i podziękowały górnikom za przybycie, wręczając własnoręcznie wykonane upominki. Tym samy zaprosiły górników nie tylko do wspólnego tańca do znanych ludowych piosenek typu „Poszła Karolinka” czy „Szła dzieweczka do laseczka” ale również zaprosiły gości na odwiedziny w przyszłym roku. Barbórkowe spotkanie z górnikami w naszym przedszkolu było dla dzieci bardzo ciekawe i pełne wrażeń. Górnikom z kolei bardzo podobały się występy dzieci i widać było, że chętnie odwiedzą nas już za rok!