Dzień Dyni w grupie młodszej

W piątek 30 października od rana w grupie maluszków królował kolor pomarańczowy. Wszystko za sprawą gwiazdy tego dnia – DYNI. Zajęcia rozpoczęły się od wprowadzenia dzieci do tematu poprzez dyniowe powitanie: „Jak przyjemnie i wesoło, kiedy dynia krąży w koło – dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam” oraz inscenizowany wierszyk:

Dynie małe, dynie duże,

dynie w dole, dynie w górze,

dynie z lewej, dynie z prawej,

dynie kręcą się w zabawie.

Następnie rozpoczęła się główna część zajęć, podczas których dzieci: poznawały różnorodność dyń, opisywały dynie, segregowały dynie pod względem wielkości, koloru, kształtu, wzbogacały swoją wiedzę na temat niektórych nazw dyń. Dzieci dowiedziały się również jakie potrawy można zrobić z dyni (między innymi zupę, którą dzieci podczas obiadu mogły skosztować). Dzieci wzięły także udział w dyniowych zabawach ruchowych takich jak: slalom dyniowy, skoki przez dynie różnej wielkości, podawanie dyni w rzędzie rożnymi sposobami – nad głową, między nogami, czy z boku, rzucanie do celu, łamigłówki dyni i wiele, wiele innych. Nie mogło zabraknąć zabawy z dynią przy muzyce. Na uwieńczenie tego wesołego dnia, każdy otrzymał dyniowego lizaka podanego oczywiście z dyni 😊