Dzień Chłopaka w grupie starszej

Kim jest gentelman zapytacie.
I już dobrą odpowiedź macie:
Stara się i dobrze zachowuje,
Mówi: proszę, przepraszam i dziękuje,
Dzień dobry, co tam słychać?,
Proszę się dziś nie przepychać
Uczy się pilnie, stara się jak może
Tobie i mnie pomoże
Obowiązki swoje ma
i o dobre maniery dba.

 

Dzień Chłopca zaliczamy do szczególnych wydarzeń w naszym przedszkolu. Święto Mężczyzn stwarza okazję do wyrażenia pozytywnych emocji, pozwala budować atmosferę życzliwości i czerpać radość ze wspólnej zabawy. Tego dnia nasi chłopcy przyszli uroczyście ubrani do przedszkola. Podczas wspólnych zabaw chłopcy brali udział w różnorodnych próbach, którym musieli sprostać, by otrzymać miano Prawdziwego Gentelmana. Podczas pierwszej „Próby Odwagi” chłopaki musieli wykazać się nie tylko swoją siłą fizyczną pękają balon ale również tężyzną umysłową odpowiadając na ukryte w nim pytania. Druga „Próba muzyczno-taneczna” wymagała on naszych małych mężczyzn wykazania się poczuciem rytmu oraz dobrymi manierami podczas proszenia dziewczynek do tańca. Podczas  ostatniej „Próby Mądrości” przedszkolaki musiały rozwiązać zagadki, z którymi poradzili sobie doskonale! Nasze dziewczynki jednogłośnie orzekły, iż każdy chłopiec zasługuje na miano Małego Gentelmana. Na zakończenie chłopcy otrzymali Dyplom nadania zaszczytnego miana Gentelmana oraz słodkie upominki, a także moc uścisków od dziewczynek.

Michaela Sigmund-Lasak