Dzień Chłopaka w grupie młodszej

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

Witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu w grupie maluszków, dziewczynki wręczały chłopcom słodkie czekoladki Kinder, krawaty, dyplomy, złożyły życzenia i uściskały. W grupie maluszków ten szczególny dzień  przebiegł pod hasłem MISTER SPRAWNOŚCI. Każdy z chłopców miał okazję wykazać się jak bardzo jest silny i sprawny. Chłopcy musieli popisać się swoimi umiejętnościami w liczeniu- MISTRZ PRZELICZANIA,  musieli wykazać swoją sprawność fizyczną- MISTRZ SPORTU, musieli wykazać swoją umiejętność rzucania do celu- MISTRZ CELNEGO OKA, oraz musieli pokazać czy są precyzyjni układając wg kodu- MISTRZ PRECYZJII. Wszystkie zadania chłopaki wykonali bardzo dobrze za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami dziewczyn. Słodkie pianki były przepyszną nagrodą za ich wysiłek. Ponadto w tym dniu dziewczynki  dbały o swoich kolegów, pomagając między innymi w sprzątaniu zabawek. To był wesoły i radosny dzień, a dziewczynki już z niecierpliwością czekają na swoje święto.

Anna Nowak