Dzień Biblioteki i Bibliotekarza – uczymy się zdalnie

Tradycyjnie 8 maja w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Biblioteki i Bibliotekarza, w tym roku ten dzień „świętowaliśmy” w naszych domach, uczestnicząc w zabawach i wykonując ćwiczenia w formie zdalnej. Maluchy i starszaki na podstawie filmu edukacyjnego dowiedziały się jak powstaje książka, czyli poznały drogę książki, jaką ona musi przejść od autora, aż na biblioteczną półkę. Przedszkolaki utrwaliły sobie również zasady prawidłowego zachowania i korzystania z bibliotecznego księgozbioru. W ramach rozwijania zainteresowań czytelniczych nie mogło zabraknąć wspólnego czytania z mamą i tatą ulubionych bajek, bajeczek i baśni, na podstawie których powstały następnie piękne rysunki wykonane przez naszych najmłodszych. Pamiątką z tego dnia będzie samodzielnie wykonana zakładka, która będzie towarzyszyła przedszkolakom w podczas codziennych spotkań z książką. Jak zawsze dziękujemy zarówno dzieciom jak i rodzicom za zaangażowanie w nasze działania oraz pracę zdalną. Zapraszamy na fotorelację.