Dzień Babci i Dziadka

23 stycznia zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która miała po raz kolejny miejsce dzięki uprzejmości pana Adma Rycka w Gościńcu nad Strumykiem
Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych gości przez panią dyrektor dzieci zaprezentowały wspaniały popis swych umiejętności w pierwszej części przedstawiły przedstawienie jasełkowe pt. „Gdy się Chrystus rodzi”, które nagrodzone zostało wielkimi brawami. W drugiej części każda grupa wiekowa przygotowała mały program artystyczny. W większości były to wiersze, piosenki, inscenizacje związane tematycznie z tymże świętem oraz tańce. W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki pełniły rolę gospodarzy. Po występach goście zostali zaproszeni na przygotowany słodki poczęstunek.
Na pamiątkę spotkania goście obdarowani zostali upominkami wykonanymi przez dzieci. Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną , uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.