Czyste powietrze wokół nas

W ostatnim tygodni lutego w grupie starszaków tematem kompeksowym było Czyste powietrze wokół nas. Program realizowany jest pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitaro-Epidemiologicznej w Raciborzu i ma na celu zwiększenie świadomości antynikotynowej wśród dzieci i rodziców. Podczas tygodniowego cyklu zajęć dzieci poznały źródła dymu, dowiedziały się jak szkodliwy jest dla młodego organizmy dym, szczególnie tytoniowy oraz jak go unikać. Podczas zajęć dzieciom towarzyszył zielony Dinek, który pomógł starszakom uświadomić szkodliwość palenia papierosów. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły we wszystkich zabawach: polisensorycznych, muzycznych oraz plastycznych. Zapraszamy na fotorelację z tego tygodnia.