Bożonarodzeniowa choinka w grupie młodszej

Bożonarodzeniowe drzewko, pięknie przyozdobione różnorodnymi świecidełkami to nieodłączny element i symbol świąt. Legend o choince jest wiele. Skąd wzięło się to drzewko w naszych domach, nie do końca wiadomo. Opowieści jest kilka. Dzieci z grupy młodszej poznały jedną z nich. Maluszki wysłuchały pięknej legendy o skromnej choince, która chciała pójść pokłonić się nowonarodzonemu Dzieciątku, jednak była zbyt nieśmiała, martwiąc się iż jej gałązki nie mają do zaoferowania nic Bożej Dziecinie. Widząc to aniołki pięknie przyozdobiły smutną i zmartwioną choinkę złoty gwiazdkami z nieba. Zatem i my podtrzymując świąteczne tradycje i zwyczaje przystroiliśmy w naszej sali drzewko. Przy dźwiękach kolęd przedszkolaki zawieszały na choince świąteczne dekoracje. Teraz z niecierpliwością czekamy już na magiczne Święta Bożego Narodzenia.