Bal przebierańców w przedszkolu

„W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi , mali
zgromadzeni na tej sali.”

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą.W zorganizowanym balu karnawałowym w naszym przedszkolu , dzieci wcieliły się w różne postacie . Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, kotki, batmanów, piratów,  rycerzy, muszkieterów, czy policjantów, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Tegoroczny bal odbył się pod hasłem: Podróże po różnych krajach świata. Uczestnicy rozpoczęli oficjalną część balu od tradycyjnego poloneza by później podróżować do Austrii, Francji, Włoch, Hiszpanii,  Anglii czy Brazyli. Każdy z tych krajów posiada swoje tradycyjne tańce, które dzieci miały okazję poznać i zatańczyć.

Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.