Bezpieczeństwo na drodze

W drugim tygodniu września w grupie starszaków rozpoczął się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci zapoznały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. Na pobliskim skrzyżowaniu, uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię. W trakcie zajęć wykorzystywano prezentacje multimedialne, dzięki którym dzieci poznawały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy. Ponadto dzieci czynnie brały udział w opanowaniu zasad ruchu drogowego wcielając się w rolę zarówno kierowcy samochodu i hulajnogi jaki i również w rolę pieszego idącego po pasach. Dzieci rozmawiały na temat zawodu policjanta oraz brały udział w różnych zabawach, które pozwoliły im na to by wcielić się w jego rolę. Przypomniały sobie numery alarmowe oraz zapoznały się z różnymi rodzajami znaków drogowych ćwicząc przy tym również figury geometryczne. Ponadto dzieci wykonały rekwizyty związane z bezpieczeństwem na drodze tj. sygnalizacje świetlne, które wykorzystały podczas zajęć utrwalających zasady ruchu drogowego. Poznały również w tym tygodniu kolejną cyfrę tym razem cyfrę 2.

Anna Nowak