Dzień Niezapominajki w grupie starszaków

Niezapominajka uczy serdeczności i popularyzuje piękną polską przyrodę. Na Święto Niezapominajki wybrano dzień 15 maja. W tym dniu sadzi się w ogrodach, na balkonach małe niebieskie kwiatki, które mówią: „nie zapomnij o miejscu,
w którym żyjesz, o tradycji i przyrodzie”. W naszym przedszkolu był to również „Dzień niebieski”. Przedszkolaki w tym dniu ubrane były na niebiesko, a każdy miał na głowie opaskę  z kwiatkiem niezapominajki. Dzieciom poznały znaczenie tego święta i jaki sens mają jego obchody na podstawie wierszy „Niezapominajka – przypominajka”, oraz „Dzień niezapominajki”.   Dzieci bawiły się i tańczyły przy piosence „Niebieski walczyk”, kolorowały, rysowały oraz wycinały kwiaty niezapominajki.

M. Nawrocka